Snadné zavařování s kuchyňským robotem Thermomix

Právě teď nastává ideální doba pro výrobu domácích džemů a marmelád. Pokud máte nadbytek jahod, malin, ostružin, třešní, višní, meruněk nebo broskví, připravte si doma výbornou zavařeninu, která na rozdíl od té kupované neobsahuje žádné zbytečné konzervanty, barviva ani další přidané látky.

Kvalitní domácí zavařenina

Podíl ovocné složky je u domácí marmelády zpravidla vyšší než u té kupované, jelikož jen málokterá marmeláda z obchodu obsahuje alespoň 50 % ovoce. Když máte doma nadbytek ovoce, které nechcete zamrazovat a už nevíte, co z něj upéct, je výroba marmelády ideálním řešením na jeho zužitkování.

Na domácí zavařeninu si připravte ovoce a želírovací cukr (ten lze nahradit také běžným cukrem a želírovacím přípravkem a obě složky smíchat v uvedeném poměru). Pro zavařování je ideální klasický bílý cukr, jelikož nijak nemění chuť ovoce jako třeba cukr třtinový.

Jak vyrobit domácí zavařeninu s kuchyňským robotem Thermomix® TM5

U domácí zavařeniny je většinou problém ve výběru hrnce. Musíte použít dostatečně velký hrnec, ideálně s povrchovou úpravou, na jehož dně se nebude rozvařená směs zachytávat. Pokud takový hrnec nevlastníte, doporučujeme vyzkoušet Thermomix® TM5. Jedná se o speciální kuchyňský robot, který se využívá nejen na zavařování, ale i na vaření v páře, mixování, šlehání, drcení, sekání, hnětení nebo vážení.

thermomix_tresneTento univerzální kuchyňský pomocník vám při zavařování ušetří spoustu času a energie, jelikož směs nemusíte vůbec míchat a nehrozí tedy její připálení. Thermomix také drží konstantní teplotu, kterou na něm nastavíte. Při výrobě marmelády nezašpiníte téměř žádné nádobí, vše totiž zvládnete připravit v jednom hrnci. Nakonec stačí jen počkat na zvukový signál, který oznámí, že je zavařenina hotová.

Na výbornou malinovou zavařeninu v Thermomixu budete potřebovat 1 kg malin a 1 kg želírovacího cukru. Maliny stačí vložit do nádoby a rozmixovat, poté se přidá cukr. Marmeláda se vaří pouhých 14 minut na 100°C a na druhou rychlost. Po uplynutí této doby zazní zvukový signál a vy ji budete moci přelít do skleniček a pečlivě uzavřít.

Kuchyňský spotřebič Thermomix od firmy Vorwerk zakoupíte pouze prostřednictvím sítě poradců, kdy si můžete domluvit ukázku přístroje u vás doma. Jedná se sice o vyšší investici (cca 30 000 Kč). Ta se vám ale vrátí zpět v uspořeném čase a v radosti z vaření.

Buďte první kdo přidá komentář

Napsat komentář