Kuřecí nudličky (základní recept)

kuřecí nudličky s bramborami a zeleninou
Výborné kuřecí nudličky s bramborami a zeleninovou přílohou

Jako rychlý a chutný oběd či večeře skvěle poslouží tyhle kuřecí nudličky. Připravíte je z kuřecích prsou i stehen. Snad nejpracnější částí je krájení masa. Jakmile to už máte hotovo, je to rychlovka. Nudličky navíc chutnají i dětem. Podávat je můžete s bramborami, bramborovou kaší nebo rýží. Nezapomeňte ani na porci zeleniny.

Počet porcí: 2 až 3 porce
Náročnost: snadné
Doba přípravy: 30 minut

Na kuřecí nudličky budeme potřebovat

500 g kuřecích prsou
0,25 l kuřecího nebo zeleninového vývaru
hladkou mouku
rostlinný olej
sůl

Postup přípravy

  • Každé kuřecí prso rozdělíme na tři části. Nejprve odkrojíme vnitřní část prsa, která je tam jakoby navíc, a poté odkrojíme horní část prsa, čímž plátek masa zároveň ztenčíme. Máme tak tři podobné části, které si nakrájíme na nudličky o šířce zhruba 2 cm.
  • Na pánvi rozpálíme olej a osolené kuřecí nudličky na něm postupně zprudka opečeme. Nedáváme je na pánev všechny najednou,ale opékáme postupně tak, aby se kousky masa vzájemně nedotýkaly. Z každé strany pečeme zhruba 2 minuty.
  • Jakmile máme hotovo, zalijeme maso vývarem. Potopené by mělo být tak z poloviny. Přes cedník zaprášíme moukou (na toto množství nám bohatě stačí jedna lžíce).
  • Kuřecí nudličky dusíme cca 20 minut. Plotýnku stáhneme na nižší stupeň a maso necháme jen tak lehce pobublávat. Kvůli mouce vůbec nemícháme, necháme ji propařit a zamícháme až nakonec. V zahuštěné omáčce by se nám tak neměly udělat žádné hrudky.
  • Podáváme třeba s bramborami a opečenou zeleninou.

Buďte první kdo přidá komentář

Napsat komentář