Milujete sushi? Objednejte si ho z pohodlí domova

zdroj: pixabay.com

Sushi je známou japonskou pochoutkou, která se skládá z rýže, ze syrového rybího masa (případně ze zeleniny) a ze speciální sladkokyselé omáčky. Má mnoho příznivců po celém světě. Můžete ho ochutnat v japonské restauraci, připravit si ho sami doma nebo si ho objednat, a pak si užít romantickou večeři s partnerem, akci s přáteli i třeba večer strávený o samotě. Hodí se pro každou příležitost.

Nebojte se experimentů

Existuje několik druhů. Základním a zároveň tím nejoblíbenějším je maki sushi plněné rýží, rybou a zeleninou. Vnější obal představuje mořská řasa nori. Sushi se správně podává na bambusové podložce a jedna porce čítá 8 kusů rolek o výšce přibližně 2,5 centimetru.

Maki sushi má několik podob – populární je například hosomaki (s jednou základní ingrediencí dle vlastního výběru), kappamaki (s okurkou), tekkemaki (s tuňákem) nebo futomaki (obsahující více ingrediencí).

Připravit si sushi doma je fuška

Pro přípravu sushi potřebujete speciální rýži (například Rhee Chun, Kimpo, Nishiki). Tu důkladně propláchnete, uvaříte a necháte vychladnout. Z rýžového octa, cukru a soli připravíte rýžový nálev, který smícháte s vychlazenou rýží.

Nakonec s použitím bambusové podložky a potravinářské fólie připravíte rolky. Ty plníte syrovou rybou (často se používá losos) či zeleninou podle svých chuťových preferencí. Příprava je poměrně složitá a vyžaduje dostatek času. Pokud si nejste jisti, že ji sami zvládnete, vyplatí se vám sushi objednat z restaurace až domů.

Dovážka z oblíbené restaurace do několika minut

Projekt sushirozvoz.net nabízí přehled restaurací a barů, kde můžete své oblíbené sushi ochutnat. Zajišťuje rozvoz sushi v Praze, v Brně nebo v Ostravě.

U každé restaurace je uveden stručný přehled obsahující cenu, dobu rozvozu a recenze od zákazníků. Také snadno navštívíte webové stránky restaurace a nahlédnete do jejího menu. Přes tlačítko „objednat online“ si sushi objednáte. Dovážky se dočkáte do několika minut.

Buďte první kdo přidá komentář

Napsat komentář