Bylinky zabrání potížím s trávením a podpoří chuť k jídlu

heřmánek
zdroj: pixabay.com

Mnohé bylinky se svými blahodárnými účinky dokáží vyrovnat běžným lékům. Již dříve se hojně využívaly v lidovém léčitelství a dnes se opět dostávají na výsluní. V obchodech se zdravou výživou a v lékárnách běžně zakoupíte jednotlivé sušené byliny nebo bylinné směsi, určené přímo na konkrétní zdravotní problémy. Bylinky si samozřejmě můžete i sami nasbírat a usušit.

Vitamíny a minerály nejen ze zdravé stravy

Pevného zdraví po celý rok dosáhnete s vyváženým jídelníčkem, který by měl být bohatý na čerstvé ovoce a zeleninu, libové maso a ryby, mléčné výrobky, ořechy a semena, kvalitní obiloviny a luštěniny. Samozřejmě pokud trpíte potravinovou alergií a musíte některé potraviny ze svého jídelníčku vyřadit, může to mít za následek snížení hladiny vitamínů a minerálů.

Ty svému tělu snadno dodáte i prostřednictvím doplňků stravy. Můžete zvolit doplňky na konkrétní zdravotní potíže nebo sáhnout po těch komplexních, které pomohou na celou škálu zdravotních problémů. Nejčastěji se užívají pro posílení imunity, zlepšení kvality pleti či vlasů, na bolesti hlavy, svalové křeče, únavu nebo na potíže související s nervovým systémem. Jakmile doplníte veškeré potřebné látky, začnete se cítit mnohem lépe.

Bylinky pro lepší zažívání a podporu chuti

I zdravé stravování může zatížit vaše trávení. Pocity těžkosti po jídle tedy neznají pouze ti, kdo se stravují u stánků s rychlým občerstvením. Například častá konzumace nadýmavých potravin (veškeré luštěniny, vybrané druhy zeleniny a ovoce nebo mléčné výrobky) vyvolává nepříjemné střevní potíže.

Bylinkou, která má široké možnosti využití nejen v oblasti řešení střevních potíží, je heřmánek pravý. Poradí si s žaludeční nevolností a s poruchami trávení, dále řeší i bolesti a záněty v krku, zmírňuje stres a uvolňuje svaly. Při syndromu dráždivého trakčíku nebo při divertikulózách (vychlípení střevní stěny) doporučujeme vyzkoušet kozlík lékařský. Tato bylinka pomáhá také při nespavosti. Z dalších bylin s pozitivními účinky na zažívání doporučujeme například smetanku lékařskou, skořici nebo zázvor.

Informace o žaludečních potížích i o mnoha dalších chorobách, jejich projevech a možnostech léčby si přečtete na portálu Beltina.cz. Zároveň zde naleznete podrobný soupis vitamínů, minerálů a bylinek s jejich pozitivními účinky.

Buďte první kdo přidá komentář

Napsat komentář