Sezónní ovoce a zelenina s vysokým obsahem vitamínů

hroznové víno
zdroj: pixabay.com

Vitamíny jsou nezbytné pro správné fungování našeho těla. Mnoho lidí jejich příjem podceňuje, a pokud se je už rozhodnou užívat, volí různé potravinové doplňky. Mnohem účinnější je však přímo vsadit na konzumaci sezónního ovoce a zeleniny. Tělu dodáte nejen vitamíny, ale také některé minerály, rychlé cukry pro zajištění dostatku energie nebo vlákninu, která vám dodá pocit sytosti a vaše trávení udrží v té nejlepší kondici.

Nabídka ovoce a zeleniny online

Pokud chcete, aby pro vás ovoce a zelenina byly prospěšné, vyplatí se je kupovat v nejvyšší možné kvalitě. Plody by tedy vždy měly být čerstvé, zralé, šťavnaté a v přirozené barvě. Kvalita je subjektivní a měla by se porovnávat vždy v rámci jednotlivých druhů. Na plodech se nesmí nacházet stopy hniloby nebo plísně. Takové jsou pro konzumaci nevhodné a měly by se vyhodit.

Sortiment ovoce a zeleniny v českých supermarketech často dosahuje pochybné kvality, a tak se vyplatí nakupovat online nebo ve specializovaných obchodech. Nejširší nabídku v této oblasti přináší obchod Šandera, který funguje také jako velkoobchod. Na jeho stránkách vybírejte ze šťavnatého ovoce a zeleniny, z čerstvých bylinek nebo hub. Máte zde k dispozici mnoho sezónních plodů a právě ty jsou pro vaše zdraví nejlepší volbou.

Jaké plody jsou aktuálně v sezóně?

Zatímco během jarních měsíců se vyplatí konzumovat ředkvičky, kedlubny nebo saláty a další listovou zeleninu, v létě je vhodné sáhnout po meruňkách, broskvích, švestkách, okurkách nebo rajčatech. Na podzim přicházejí na řadu jablka, hroznové víno nebo dýně. V zimě, kdy je nedostatek sezónních plodů, můžete zvolit i exotické ovoce. Banány, pomeranče, mango, avokádo a další plody se dají do jídelníčku zařadit celoročně. Ovoce a zelenina jsou bohaté především na vitamíny A, B nebo C. Obsahují ale i mnoho dalších prospěšných látek.

V obchodě Šandera můžete nakupovat pro svou vlastní potřebu ve farmářské prodejně. Uspějí zde také velkooobchodní a maloobchodní prodejci, například majitelé restaurací, kteří chtějí svým zákazníkům dopřát to nejlepší.

Buďte první kdo přidá komentář

Napsat komentář